Využití nabídky Transport zdarma

V současné době mám na cestě objednaný mobilní telefon. Pro „úsporu“ nákladů jsem zvolil možnost Free Shipping. A tím to vše začalo.
Nákupní server potvrdil objednávku, PayPal zaplatil, prodejce zabalil a poslal Tracking number. Vše šlo v pohodě do té doby než zásilku v Holandsku převzala Česká pošta. Nic proti rychlosti dopravy z Holandska do ČR, ale zásilka se zastavila na vyclívací poště v Košířích kde je centrální sklad pro zásilky ze zahraničí. Pokud nemáte již uvedené u České pošty kontaktní údaje pro oznamování zásilek z ciziny, tak musíte buď čekat, až Vám pošta pošle standardní cestou oznámení, které přijde do plechové schránky a v něm Vás vyzvou o registraci do jejich systému, nebo pokud už víte číslo zásilky, které eviduje Česká pošta tak je možné ušetřit čas a do jejich systému se před vyzváním zaregistrovat v odkazu na stránkách České pošty.

Po registraci Vás budou kontaktovat e-mailem což je zaručeně rychlejší a také komfortnější pro zasílání vyžádaných dokumentů o ceně, dopravě a plné moci. Zatím to vypadá dobře, ale háček je v tom, že je to ukrutně zdlouhavé. Na obrázku vidíte data, které dokazují tu neskutečnou rychlost. Dnes je 15.10. Objednávka proběhla 24.9. hned druhý den byla zásilka zabalena a prodejcem odesláno Tracking number. To znamená že za 9 dní balíček urazil cca 8000 km a už 10 dní to má v rukou Česká pošta a balík je stále v Praze !!

Snímek obrazovky pořízený 2014-10-15 19:04:15

A to jsem se předem registroval, jak je popsáno výše a ihned bez spekulací jsem naskenoval a odeslal veškeré dokumenty 🙁

Jo a další věc ! Tím, že si pošta vyžádá výpis s účtu ze kterého detailně zjistí doopravdy zaplacenou cenu tak zaplatíte doopravdy plné DPH, případně CLO a ještě zaplatíte za provedení celní deklarace 180 Kč.

Takže mi z toho plyne poučení, že se nevyplatí šetřit za dopravu u zboží které cenou spadne do celního řízení. Jen abych porovnal situaci, kdy jsem objednával tablet a připlatil jsem za leteckou dopravu prostřednictvím DHL. Tablet tady byl včetně celního řízení, které provedlo DHL automaticky za 6 dní !!

Snímek obrazovky pořízený 2014-10-15 20:58:05

 

 

A ještě jedna podstatná i když ne úplně správná věc. Číňan píše na zásilku automaticky nižší cenu bez toho aby jste mu to říkali. DHL nic neřešilo a vzalo cenu která byla na balíku a nechali vypočítat DPH, protože CLO nebylo nutné a balík v podobě dobírky „to je doplatek DPH“ předali. Oproti tomu pošta si vyžádá výpis z účtu, nebo fakturu a tam si vše najde a cena na balíku je nezajímá. Závěr si udělejte sami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.