Transport

Transport a logistika.

Tento odstavec se týká malých zakázek převážně pro vlastní potřebu, nebo pro další drobný prodej.

Začnu možná tím příjemnějším. V sekci Obchody jsem Vám vypsal nákupní servery, které zasílají do ČR zdarma, takzvaně Free Shipping. No zdarma, když nespěcháte a jste ochotni na doručení počkat cca 2 – 4 týdny tak je cena za doručení nulová. Tyto zásilky Vám pošle obchodník většinou přes společnost China Post Air Mail. Některé cennější věci jako například noteboky, mobilní telefony jsou přepravovány společností DHL, letecky a také zdarma, i když cena dopravy je mnohdy napočítána do ceny zboží, ale i tak to vychází levněji.

Další možností, kterou lze zvolit při samotném objednání je doručení pomocí společností DHL, FedEx, EMS, nebo TNT. Po změně dopravce je případně vidět i změna ceny za dopravu, která se připočítá k ceně zboží.

Toto okno se Vám zobrazí po rozkliknutí  volby vedle kolonky Shipping v nákupním okně. Zde jsou vidět rozdíly v termínech dodání a pak následně i v ceně. Je zde tedy možnost zásilku urychlit, ale bude Vás to stát nějakou tu kačku navíc.

Ještě jedna důležitá věc. Servery si berou informaci o umístění Vašeho počítače a podle toho nabídne zemi kam se bude zásilka odesílat a podle toho i vypočítávají cenu. Když se tedy připojujete například z firemní sítě, které mají vstupní bod v zahraničí tak se vám jako cílová destinace nabídne např. Belgie a pak by byla cena zkreslená. „Každopádně po zadání Vaší adresy dodání by zásilku poslali dobře, ale je možné že by obchodník požadoval doplatek za cenu“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.