AliExpress

Nákupní server Aliexpress se zabývá prodejem zboží ze všech odvětví obchodu a koncipován tak, že zde sdružuje různé prodejce na jednom serveru. To znamená, že zde kupujete zboží od jednotlivých prodejců. Pro snadnější pochopení bych to přirovnal k serveru Ebay, kde také kupujete jednotlivé zboží od různých prodejců, ale server Vám zaručuje jisté výhody a záruky.

Server vám zaručuje ochranu zákazníka. To znamená, že v případě nedoručeného zboží, nebo reklamace Vám vrátí peníze zpět. Za celou dobu nakupování na tomto serveru se mi však nestalo, že by zboží nebylo doručeno, nebo že popis zboží neodpovídal tomu co bylo popsáno.

Webové stránky je možné přepnout do českého jazyka. Platby je možné provádět pomocí platební karty na zabezpečeném serveru. Informace o platbě jednotlivý prodejci nevidí. Server po přijetí Vaší platby oznámí prodejci, že částku obdržel a prodejce odešle zboží. Pak Aliexpres drží platbu 15-57 dní, dokud nepotvrdíte přijetí. Jakmile potvrdíte příjem zboží, server pošle platbu obchodníkovi. I po této době jste v ochranné lhůtě a máte možnost vznést reklamaci na stav, funkčnost zboží, ale pozor i na originalitu.

O veškerém dění ( objednávka, doručení platby, odeslání zboží prodejcem ) jste průběžně informováni pomocí e-mailu, nebo prostřednictvím zpráv po přihlášení k Vašemu účtu. Server také nabízí aplikaci pro android a Apple telefony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.