Clo

Veškeré zásilky převyšující 150 € včetně dopravy by měli být zachyceny celnicí. Bližší detaily se dočtete ZDE. Jakmile se toto stane, vyzve Vás celnice, nebo přepravní služba ( DHL, FedEx, Česká pošta…) O doložení faktury, účtu. Doložit by jste měli výpis zboží, nebo potvrzení o zásilce od prodejce. je to většinou to co Vám server, nebo prodejce zašle po potvrzení zásilky do mailu. Ze zásilky bude dále vyměřeno DPH ve výši 21 % (cena zboží +  navýšení o clo + přepravní náklady).

Clo je možné předem spočítat v „celní kalkulačce“ na stránkách celní správy www.celnisprava.cz . V této aplikaci vyberete druh zboží, zadáte cenu z faktury, zemi ze které dovoz provádíte a aplikace Vám vypočte výši cla a DPH. Vyhledávání konkrétní kategorie zboží je dost složité a pokud nevyberete kategorii zboží správně tak se rozejdete v celkové ceně.

Některé věci jsou zproštěny dovozního cla, jako například sportovní obuv, ale pozor u obuvy kožené už by mohli nastat komplikace z důvodu, zkoumání, jestli použitá kůže není z chráněných živočichů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.